Saturday's Scores
The Associated Press
GIRLS PREP BASKETBALL=
Central Plains 56, Wichita Sunrise 32
Columbus 47, McAuley Catholic, Mo. 33
Golden Plains 87, Bethune, Colo. 20
Oakley 50, Ellis 38
Basehor-Linwood Tournament=
Championship=
Olathe North 48, Blue Valley 44
Seventh Place=
KC Piper 54, Northeast-Arma 24
Third Place=
Benton, Mo. 49, Olathe West 40
Burlington Invitational=
Championship=
Rock Creek 60, Silver Lake 55
Seventh Place=
Ottawa 50, Burlington 44
Centre Cougar Classic=
Championship=
Elyria Christian 41, SVHE 25
Colby Orange and Black Tournament=
Championship=
Wichita Life Prep 57, Goodland 48
Fifth Place=
Lamar, Mo. 47, Beloit 43
Seventh Place=
Chanute 55, Ulysses 30
Third Place=
Hays 45, Colby 30
Flint Hills Shoot Out=
Championship=
Northern Heights 45, Council Grove 34
Fifth Place=
Central Heights 43, Chase County 29
Seventh Place=
West Franklin 36, Lyndon 32
Third Place=
Mission Valley 24, Osage City 23
Hoisington Winter Jam=
Championship=
Hoisington 53, Pratt 31
Fifth Place=
Victoria 37, La Crosse 30
Seventh Place=
Ellinwood 57, Otis-Bison 35
Mid-Continent League Tournament=
Championship=
Hays-TMP-Marian 52, Phillipsburg 46
Third Place=
Smith Center 51, Russell 34
Salina Invitational Tournament=
Championship=
Salina Central 56, Andover 36
Seventh Place=
Buhler 36, Wichita West 28
Third Place=
Liberal 65, Concordia 8
South Central Border League Tournament=
Championship=
South Haven 38, Flinthills 25
Fifth Place=
Oxford 42, Argonia 32
Seventh Place=
Burden Central 51, Caldwell 19
Third Place=
West Elk 42, Sedan 34
Trojan Classic=
Championship=
Eureka 53, Clay Center 28
Fifth Place=
Holcomb 41, Hillsboro 24
Seventh Place=
Riley County 50, Republic County 17
Third Place=
Hesston 44, Remington 37
Twin Valley League Tournament=
Consolation=
Linn 55, Onaga 37
Wetmore 43, Blue Valley 30
Saturday's Scores
The Associated Press
BOYS PREP BASKETBALL=
Atchison County 64, Oskaloosa 56
Bishop Miege 77, Carthage, Mo. 57
Golden Plains 72, Bethune, Colo. 40
Larned 52, Central Plains 45
Baldwin Invitational=
Championship=
KC Harmon 42, Baldwin 38
Fifth Place=
Augusta 51, Bishop Seabury Academy 38
Third Place=
KC Bishop Ward 50, Wellsville 46
Basehor-Linwood Tournament=
Championship=
Basehor-Linwood 70, Junction City 50
Fifth Place=
Olathe West 57, KC Piper 54
Seventh Place=
Central (St. Joseph), Mo. 48, Louisburg 44
Burlington Invitational=
Championship=
Labette County 37, Paola 31
Fifth Place=
Rock Creek 48, Ottawa 44
Seventh Place=
Independence 50, Silver Lake 44
Third Place=
Sabetha 58, Burlington 54
Burrton Invitational=
Championship=
Inman 40, Berean Academy 31
Fifth Place=
Goessel 61, Pretty Prairie 34
Third Place=
Little River 40, Hutchinson Central Christian 23
Centre Cougar Classic=
Championship=
Solomon 74, Elyria Christian 59
Chaparral Roadrunner Classic=
Championship=
Circle 62, Chaparral 50
Fifth Place=
Wellington 76, Mulvane 51
Third Place=
Clearwater 44, Arkansas City 31
Colby Orange and Black Tournament=
Championship=
Hays 63, Olathe North 42
Third Place=
Colby 49, Beloit 46
Dodge City Tournament of Champions=
Championship=
Wichita Heights 55, Wichita Campus 48
Fifth Place=
Olathe East 48, Goddard-Eisenhower 35
Seventh Place=
Manhattan 71, Wichita East 51
Third Place=
Dodge City 59, Maize 52
Flint Hills Shoot Out=
Championship=
Lyndon 62, Council Grove 56
Fifth Place=
West Franklin 55, Central Heights 54
Seventh Place=
Chase County 56, Northern Heights 31
Third Place=
Osage City 50, Mission Valley 47
Hoisington Winter Jam=
Championship=
Pratt 53, Ellinwood 45
McPherson Invitational=
Championship=
Lawrence Free State 64, St. James Academy 59
Fifth Place=
Blue Valley 60, Derby 54
Seventh Place=
Wichita Bishop Carroll 52, Wichita North 44
Third Place=
McPherson 72, Topeka Seaman 68
Mid-Continent League Tournament=
Championship=
Hays-TMP-Marian 47, Trego 34
Fifth Place=
Hill City 75, Plainville 46
Third Place=
Phillipsburg 52, Norton 47, OT
Northwest Kansas League Tournament=
Championship=
Ness City 80, Greeley County 60
Royal Valley Panther Classic=
Wabaunsee 71, Santa Fe Trail 52
Championship=
Royal Valley 69, Chapman 33
Salina Invitational Tournament=
Championship=
Andover 56, Wichita South 41
Seventh Place=
Concordia 57, Liberal 56
Third Place=
Buhler 56, Salina Central 41
Skyline 54 Classic=
Championship=
Norwich 59, Pratt Skyline 43
South Central Border League Tournament=
Championship=
Caldwell 38, Cedar Vale/Dexter Co-op 34
Fifth Place=
West Elk 67, Flinthills 43
Seventh Place=
Oxford 73, Burden Central 62
Third Place=
Sedan 63, South Haven 36
Southeast Lancer Classic=
Championship=
Columbus 38, College Heights Christian, Mo. 32
St. John Mid-Winter Classic=
Championship=
Macksville 41, St. John 36
Fifth Place=
Nickerson 54, Reno County 40
Tonganoxie Invitational=
Championship=
DeSoto 70, Bonner Springs 56
Topeka Invitational Tournament=
Championship=
Topeka West 64, Wichita Northwest 56
Fifth Place=
Lawrence 63, SM North 46
Trojan Classic=
Championship=
Hillsboro 39, Hesston 29
Fifth Place=
Riley County 48, Clay Center 45
Seventh Place=
Eureka 60, Republic County 27
Third Place=
Holcomb 57, Remington 45
Twin Valley Tournament=
Centralia 57, Hanover 50
Frankfort 51, Troy 35
Linn 57, Washington County 55
Wetmore 46, Blue Valley 43
Valley Center January Jam=
Championship=
Maize South 51, SM East 46
Fifth Place=
Wichita Southeast 65, Valley Center 56
Seventh Place=
Newton 62, Coffeyville 42
Third Place=
BV West 79, Garden City 61